DOLAR 17,9670 0.03%
EURO 18,2215 -0.21%
ALTIN 1.025,68-0,18
BITCOIN 432791-0,40%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Medeniyet Değerlerimiz İçin Danıştay Kararını Destekliyoruz

Medeniyet Değerlerimiz İçin Danıştay Kararını Destekliyoruz

ABONE OL
Temmuz 26, 2022 15:00
Medeniyet Değerlerimiz İçin Danıştay Kararını Destekliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Danıştay 10 Dairesi, İstanbul Sözleşmesi'nin feshine ilişkin 20 Mart 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararının iptali istemini reddetmiştir. Söz konusu kararın, İstanbul Sözleşmesinin feshinin onaylanması açısından tarihi bir anlamı vardır. Bu kararla gerek Türkiye Cumhuriyeti’nin gerekse Türk yargısının bağımsızlığı bir kez daha kanıtlanmıştır. Bu durum, Türk aile yapısı ve kadını ile ilgili sözleşme ve kararlarda Türk milletinin değer, inanç ve gerçekliğinden ilham alındığını bir kez daha göstermiştir. 

 

Son dönemlerde, Batı değerleri ile temelde örtüşmeyen Türk aile yapısı ve buna bağlı yasal düzenlemelerdeki ayrışmalar bariz bir şekilde gözlenmektedir. Bu aziz millet, kendi gerçekliği, kültürü ve inancıyla hareket ederek aile meselelerine çözüm üretebilecek kabiliyete sahiptir. 

 

İstanbul Sözleşmesi’ni destekleyenler, hâlen Batı kültür ve medeniyetini, aile yapımızın temel çıkış noktası olarak gören ve kendi değerlerinden uzaklaşmış bir zihniyetin temsilcileridir. Buna karşın Sayın Cumhurbaşkanımızın tavrı ise, medeniyet ruhumuzdan ilham alarak aile meselemize bakmamız gerektiğini çok güzel ifade etmektedir. Türk Milletinin aile politikası ve kadın ile ilgili meselelerin çözümü de yine Türk toplum gerçekliğinden ve temel değerlerimizden yola çıkılarak aranacaktır. 

 

BATI DEĞERLERİMİZE YÖN VEREMEZ

 

Danıştay’a “İstanbul Sözleşmesi’nin Feshi Kararının İptal Edilmesi” için başvuruda bulunan çevreler, bu milletin kültür ve siyasi gerçekliğini yok saymaktadır. Batıya imrenerek ve oradan akıl alarak ailemize, mahremiyetimize, değerlerimize yön vermek istemektedirler. Danıştay’ın, İstanbul Sözleşmesi’nin Feshi Kararının İptali istemiyle açılan davaları reddetmesini takdir ediyoruz. Bu kararla, yalnızca hukuki bir tavır ortaya konulmakla kalınmamış; milletimizin değerlerine ve inançlarına saygı gösterildiği de anlaşılmıştır.

 

Sayın Cumhurbaşkanımıza, aile politikalarımızı kendi medeniyet değerlerimizle çözme konusunda gösterdiği bu irade için müteşekkiriz. Danıştay’ın bu kararını destekliyoruz. Medeniyet, kültür, inanç ve millet bilincimiz açısından önem taşıyan bu kararı doğru buluyoruz. Bu ve benzeri konularda atılan adımları memnuniyetle karşılıyoruz.

 

İstanbul Aile Vakfı olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk aile yapısı ve kadın meselelerinde kendi değerlerimiz çerçevesinde hareket etmeye devam edeceğiz. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

SON DAKİKA HABERLERİ

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.